Fotogaléria Zázrivej

Fotogaléria Zázrivej

Nov 27, 2010

Fotogalériu Zázrivej otvoríte kliknutím na tento text.

Krásna príroda v Zázrivej už oddávna priťahovala mnohých ľudí. Veľa návštevníkov aj domácich hodnotí kraj v okolí Zázrivej ako jeden z najkrajších na Slovensku.

Zázrivá leží v malebnom prostredí severného slovenská na území dolnej Oravy, kde jej územie zasahuje do troch horských celkov – Kysuckej vrchoviny , Oravskej Magury a Malej Fatry. Dominantou nad Zázrivou je známy Veľký Rozsutec 1.610 m.n.m a Malý Rozsutec 1.343 m.n.m.  Nadmorská výška Zázrivej je 600 m.n.m. a rozloha obce je 67,250 km2.

Je tu množstvo lúk, pasienkov, ale aj ostrých zrázov, vodopádov, jazierok, potôčikov, obkolesená lesmi smrekovými i bukovými ba aj kosodrevinou. Zázrivá sa skladá z 11 dolín: Biela, Plešivá, Dolina, Ráztoky, Grúne, Petrová , Demkovská, Havrania , Kozínska, Končitá, Ústredie. Každá z týchto dolín ponúka výnimočné zážitky oravskej prírody. V niektorých častiach Zázrivských osád môžete natrafiť na ozajstný oravský salaš s kŕdľom ovečiek a vidieť výrobu a spracovanie ovčieho mlieka kde sa zachovala pôvodná tradícia, ktorá sa odovzdáva s pokolenia na pokolenie. napr. odváranie žinčice, výroba syra , výroba oštiepkov…

Krásne prostredie Zázrivej inšpirovalo aj mnohých režisérov ktorí tu nakrúcali mnohé známe filmy: napr. Jánošík, Tisícročná včela, Perinbaba, Vianoce Adama Boronču zo Zázrivej, Želary. Zázrivá je známa aj výrobou Zázrivských korbáčikov, ktoré sú obľúbenou pochúťkou návštevníkov..

Návštevníci sa môžu venovať turistike, cykloturistike, kúpaniu, splavovaniu, jazdeniu na koni, v zime lyžovaniu a snowboardingu, a mnohým iným aktivitám.

Projekt Zázrivá info vznikol s cieľom zabezpečit komplexné služby pre Vás – návštevníkov aby ste si mohli naplno vychutnať oddych a netrápiť sa hľadaním ubytovania, či voľnočasových aktivít.